Path of Exile

Ligi

Gdy tworzysz postać w Path of Exile, wybierasz ligę dla swojej postaci. Mamy do wyboru ligi stałe i tymczasowe (trwające 3-4 miesiące) ligi-wyzwania (challenge leagues), Softcore i Hardcore. Gracze mogą widzieć oraz współdziałać tylko z tymi postaciami, które znajdują się w tej samej lidze, więc każda z nich posiada odrębną ekonomię. Wszystkie postacie w danej lidze mają dostęp do tych samych współdzielonych stron schowka.


LIGI STAŁE

Standard

To tu trafiają postacie i zawartość skrzynki (stasha) z zakończonych tymczasowych lig-wyzwań i eventów Softcore.

Hardcore

Stała liga Hardcore, najmniej popularna. Trafiają do niej postacie po zakończonych tymczasowych ligach Hardcore oraz eventach Hardcore, a także zawartość skrzynek z tych (zakończonych) lig. Postać, która zginie w tej lidze, zostanie przeniesiona do ligi Standard wraz z ekwipunkiem (ale bez zawartości stasha!).


LIGI TYMCZASOWE – CHALLENGE LEAGUES

Charakteryzują się bardziej dynamiczną ekonomią w porównaniu do lig stałych, każda para SC-HC challenge leagues posiada listę wyzwań (challenges).

Softcore challenge league (domyślna)

Liga-wyzwanie, która trwa kilka miesięcy. Każda nowa liga posiada inną nazwę na podstawie wprowadzonych nowych dodatków charakterystycznych tylko dla tej ligi (np. kapliczki, nowe właściwości potworów).

Hardcore challenge league

Liga-wyzwanie, która trwa kilka miesięcy, jednocześnie z Softcore challenge league. Również posiada własną nazwę na podstawie wprowadzonych nowych cech charakterystycznych tylko dla tej ligi (np. kapliczki, nowe właściwości potworów). Postać, która zginie w tej lidze, zostaje przeniesiona do ligi Standard wraz z ekwipunkiem. Po zakończeniu ligi wszystkie postacie zostają przeniesione do ligi Hardcore.

Planowane jest także stworzenie płatnych lig dla graczy pragnących samemu wybrać zasady i zaprosić tylko wybrane osoby.
Losowy Skill

Clarity

Rzuca aurę, która daje regenerację many dla ciebie oraz dla twoich sojuszników.

Fire Trap

Rzuca pułapką, która wybucha przy użyciu umiejętności, pozostawiając powierzchnię ziemi w ogniu, który zadaje obrażenia wrogom stąpających po nim.

Ground Slam

Zadaje obrażenia i ogłusza wszystkich wrogów znajdujących się naprzeciwko gracza. Wraz ze wzrostem poziomu umiejętności rosną obrażenia. Gemy wyższej jakości zadają większe obrażenia. Wymaga dwuręcznego buzdyganu lub laski.


Stare Gry Frozen Games